Dzisiaj jest , r.
Jeśli nie jesteś jeszcze naszym pacjentem umów swoją pierwszą wizytę!
godziny otwarcia kliniki

9:00 - 17:00

Rejestracja telefonicza
lokalizacja

ul. Wojska Polskiego 65A lok. 39

25-389 Kielce

kontakt

(41) 34 64 376

    72 72 72 767

Pracownia diagnostyki obrazowej – RTG


PRACOWNIA RTG

dr n.med. Robert Pałyga
specjalista radiologii  i diagnostyki obrazowej

 

OFERUJEMY pełny zakres badań rentgenowskich dorosłych i dzieci w przychodni lekarskiej DELTA-MEDICAL w Kielcach przy ulicy Wojska Polskiego 65A.

 

Rejestracja telefoniczna (41) 34 64 376,  72 72 72 767.

Zalecane telefoniczne ustalenie terminu badania.

 


 

Badania RTG wykonywane są nowoczesnym, w pełni cyfrowym aparatem RTG Axiom Aristos FX firmy Siemens, umożliwiającym ograniczenie dawki promieniowania dla pacjenta w porównaniu z aparatami klasycznymi.

 

OFERUJEMY pełny zakres badań rentgenowskich (RTG) dorosłych i dzieci.

Wszystkie  badania wydawane są na płytach CD wraz z opisem lekarza radiologa.

Na specjalne życzenie pacjentów lub lekarzy kierujących istnieje możliwość wydruku cyfrowego zdjęcia badania rtg na kliszy za dodatkową opłatą.

 


Wykonujemy badania RTG:

-klatki piersiowej

-kręgosłupa szyjnego

-kręgosłupa piersiowego

-kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego

-kości czaszki

-zatok

-obręczy barkowej

-kości kończyny górnej

-miednicy

-kości kończyny dolnej

-inne

Przykładowe zdjęcia rentgenowskie

Pracownia rentgenowska

 

Posiadany aparat rentgenowski jest jednym z kilku zainstalowanych w Polsce, oraz jedynym w województwie świętokrzyskim aparatem Axiom Aristos FX kostno-płucnym do radiografii cyfrowej z pojedynczym detektorem o wymiarach 43 cm x 43 cm, 9 milionów pikseli. Detektor, podobnie jak lampa, zawieszony jest na niezależnej kolumnie poruszanej automatycznie, może się obracać we wszystkich zaprogramowanych kierunkach. Wzajemne położenie detektora i lampy określane jest w programach anatomicznych i realizowane automatycznie. Stół stacjonarny podparty z jednej strony o regulowanej wysokości, z pływającym blatem. Aparat RTG wyposażony jest w  automatyczne systemy synchronizacji wysokości lampy. Kratka przeciwrozproszeniowa wbudowana w obudowę detektora. Dwuogniskowa lampa łączy w sobie doskonałe parametry cieplne oraz właściwości ognisk (niewielkie rozmiary 0,6 i 1,0 oraz duża moc) umożliwiające najwyższą jakość zdjęć (dużą rozdzielczość oraz krótkie czasy ekspozycji), co daje efekt w postaci niskiej dawki promieniowania dla pacjenta . Aparat wyposazony w system AEC. Nowy algorytm AEC (automatyczna kontrola ekspozycji) gwarantuje lepszą optymalizację obliczania dawki.
System dokonuje pomiaru i wyboru parametrów ekspozycji na podstawie indywidualnej wielkości oraz badanej okolicy. Inteligentna funkcja AEC gwarantuje doskonałą elastyczność, jeśli chodzi o projekcję badanych okolic.

Aparat wyposażony jest w miernik dawki pacjenta.


gdzie się znajdujemy

ul. Wojska Polskiego 65A lok. 39

25-389 Kielce

skontaktuj się

(41) 34 64 376

kom. 72 72 72 767

skrzynka pocztowa

deltamedical.kielce@gmail.com

zamknij
powrót do góry